İşe Alım Süreci

İşe Alım Süreci

Polipa İnsan Kaynakları Yönetimi olarak, kendi bilgi bankamızda sürekli olarak güncellediğimiz bir bilgi havuzuna sahibiz. Adayların bireysel başvuruları ve İK birimlerimizin kendi yöntemleriyle yaptığı araştırmaların sonucunda bu havuza sürekli bilgi akar. Süreci özenle aşağıdaki şekilde işletiyoruz:

Global pazardaki
yolculuğa
birlikte çıkalım!

Bize Katılın
Temel hedefimiz, geleceğimizi şekillendirecek; sorumluluk sahibi, yeniliklere açık ve global pazarda kariyer yapmak isteyen adayları ekibimize dahil etmektir.

01

Mülakata gelecek adaya işe alım süreci, görev tanımı, görüşme yeri ve şirket iletişim bilgileri ile ilgili bir bilgi notu geçeriz, böylece adayın durumu algılamasını, aklında bilgi eksikliği kalmamasını sağlarız.

02

Dakik bir şekilde başlattığımız iş görüşmelerinde adaya, belirleyici ve kendilerini tanıtmaya yönelik soruları, sohbet ortamında, onları strese sokmadan sorarız. Şirketimize yönelik soruları da açıkta kalmayacak şekilde, net olarak cevaplarız. Adayın soru sormasını önemseriz.

03

Çalışma şartlarımızı adaya en yalın ve açık şekliyle anlatırız. Gerektiğinde bir başka görüşme için adayı tekrar davet etme durumunun olup olmadığını kendisine bildiririz.

04

Şirketimizde, mülakat ve değerlendirme sonunda adaylara olumlu ya da olumsuz mutlaka geri dönüş sağlarız. Olumsuz dönüşlerde durumu nezaketle nedenleri ile anlatır, bu geri bildirimin adaya ileriye dönük katkı vermesini amaçlar, adayın kişisel alan haklarına koşulsuz saygı gösteririz.

05

Değerlendirme aşamasını olumlu geçen adaylar hakkında referans araştırması yapıp, ortak kararla seçim aşamasını gerçekleştiririz.

06

İşe alım yapıldıktan sonra, işe giriş evraklarını eksiksiz bir şekilde teslim alır ve ardından oryantasyon aşamasına geçeriz. Oryantasyondan önce yeni iş arkadaşımızı bilgilendirir, programı kendisine aktarırız. Oryantasyon programı ve deneme süresi hakkında kendisini eksiksiz bir şekilde bilgilendiririz.
Bize Katılın
Temel hedefimiz, geleceğimizi şekillendirecek; sorumluluk sahibi, yeniliklere açık ve global pazarda kariyer yapmak isteyen adayları ekibimize dahil etmektir.

İşe alım stratejisinin şirketlerin başarısındaki önemine inanan şirketimizde, insan kaynağı seçiminde kişilerin eğitim, deneyim, yetkinlik, kariyer hedefleri ve beklentileri ile pozisyonun gerektirdiği özelliklere göre işe alım yapmaktayız. Ekip çalışmasına yatkın, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen, yeniliklere açık, hayat boyu öğrenimi ve sürekli iyileşmeyi değer olarak kabul etmiş bireyleri bünyemize kazandırmayı, onların gelişmeleri için ortam oluşturmayı ve onlarla uzun soluklu iş ilişkileri kurmayı hedefliyoruz. İç aday değerlendirme sürecimizi aktif olarak işletiyoruz. Yeni mezun yeteneklere şirketimizde yer vererek istihdama katkı sağlıyoruz; düşüncemize göre, yeni dünyayı tanıyarak büyümüş olmaları ve akademik bilgiyi çok yeni almış olmaları, onları değerli kılıyor.